top of page

ליווי תהליכי גירושים

למי מתאים ליווי הגירושים/פרידה?

ליווי הורים בתהליך גירושים או פרידה מתאים להורים אשר מעוניינים לעשות את התהליך עם ראיית טובת הילדים מעל ולפני הכל. הורים שבוחרים להפרד יפה, ומבינים שהמערכת המשפחתית זקוקה לליווי צמוד על מנת לשמור ולשמר את בריאותה.

איך הליווי יכול לעזור?

התהליך כולל ליווי שלי את ההורים בצמוד לעורך דין ובשיתוף פעולה עם עורכי הדין , הייעוץ כולל סידור וחלוקת הימים, אנחנו לוקחים בחשבון את גילאי הילדים, חוגים, בריאות , צרכים ועוד. את היכולת והרצון של ההורים, הצרכים התעסוקתיים של כל אחד מהם, רשת התמיכה של המשפחה המורחבת , אם קיימת. 

התהליך כולל הדרכה והנחיות של הבשורה לילדים על הפרידה, האם לכנס את כולם יחדיו לשיחה, האם אחד אחד? באיזה שלב של התהליך מיידעים את הילדים, לפני שאחד ההורים מצא דירה או אחרי? מה אומרים להם ואיך מציגים את הדברים. 

למה לצפות בהמשך? איך מתמודדים עם רגרסיות ? עם התפרצויות זעם, סרבנות הורית, כעסים ועוד.

יידוע המסגרת הלימודית, מתי , את מי ואיך נעזרים בהם?

יידוע החברים, המשפחות המורחבות- איך ומתי לדבר ועם מי

מה קורה בפגישות?

הפגישות מתקיימות ביחד עם שני ההורים ולחוד- בהתאם לצורך ולמערכת היחסים בינהם, התמיכה רגשית ומקצועית כאחד. 

בפגישות אנו מעלים את כל השאלות שעומדות על הפרק שהעלתי בסעיף איך הליווי יכול לעזור, ושאלות ודילמות נוספות ואחרות, אנחנו מזהים מעגלי תמיכה, מפרקים דאגות ופחדים, בונים את התקשורת עם הילדים של כל אחד מההורים , לדוגמה - עד כה הבן בעיקר שיתף את אמא בדברים שהוא עבר ביומיום, איך אנחנו מעודדים אותו לפתח ערוץ תקשורת שיתופי פתוח עם אבא. 

מה קורה בין הפגישות?

אנו פותחים קבוצת ווטאפ ומעלים שם דילמות, מעדכנים בהתפתחויות, בהתאם לצורך קובעים מפגשים נוספים או שיחות טלפון (בתשלום).

אני בקשר עם עורכי הדין במיילים ובטלפון בתהליך של שקיפות מלאה

איך זה עובד?

פגישה ראשונה פגישה ראשונה מתקיימת עם שני בני הזוג. בפגישה זו אני לומדת את ההרכב המשפחתי, מזהה ביחד איתם את הקשיים , אני מסייעת לפרק את הפחדים שעולים, על מנת שהם לא ינוהלו מתוך פחד אלא ינהלו את הפחד. 
לדוגמה, כדי שהילדים לא יפגעו , הורים מעדיפים להמשיך לגור ביחד גם אחרי שהתגרשו, ולא מספרים לילדים שזו הצגה.  דוגמה זו היא דוגמה בה פחד מנהל את קבלת ההחלטות. אני פורסת בפני ההורים את שלבי הפעולה מכאן ואילך, אנו בונים סדר פעולות של מה קודם למה. הם חותמים לי על ויתור סודיות על מנת שאוכל לשוחח עם עורכי הדין.

 

פגישת המשך 2 פגישות ההמשך, אחת עם כל אחד מבני הזוג בנפרד , וזאת על מנת להכיר כל נפש, לאפשר שיח פתוח איתי שעלול לא להתקיים בנוכחות ההורה השני.

לאחר מכן נשקול ביחד את הפורמט להמשך, וזאת בהתאם למצב, למערכת היחסים בין ההורים, למידת הדחיפות ועוד

 

משך כל פגישה : 60 דקות. 

 

תדירות : בהתאם לצורך.

חשוב לי לציין כי אני מאמינה בתהליך מכבד זהיר אך מואץ. המטרה ליצור נפרדות הורית ולשחרר תלות הורית ותלות זוגית, לדוגמה: לאפשר לכל אחד מההורים לתפקד כהורה לכל דבר, לקחת ולהחזיר מחוגים, לסייע בשיעורי בית, לשחרר תלות כלכלית בעזרת עורכי הדין.

 

מקום  בקליניקה שלי בתל אביב ,שכונת רמת אביב , רחוב ברודצקי . קומת קרקע, יש נגישות לנכים ומוגבלי תנועה.

או במסגרת טיפול מרחוק – בטלפון או בזום. 

חניה : בסמוך לקליניקה, ברחוב ובמגרשי החניה הפתוחים לציבור (כחול לבן)

מחיר  410 שח כולל מע"מ לפגישה 

אמצעי תשלום : אשראי, שיק, מזומן או העברה בנקאית

bottom of page