top of page

הדרכת הורים

למי מתאימה הדרכת הורים?

ההורות של היום מלווה בכל כך הרבה עצות, גישות, מאמרים, כתבות והורים רבים מוצאים את עצמם מבולבלים: לגמול את הילד בגיל שנתיים? שלוש? להעביר לגן עירייה? לאפשר לו לעבור אלינו בלילה למיטה? להתערב במריבות שלה עם החברות? עד כמה לנהל את שיעורי הבית, איך לבקש פחות פעמים כל דבר ? איך להפסיק ויכוחים על הכל וכל היום? האם לדאוג שאח אחד מתעקש והשני נוח ומוותר? כל כך הרבה התמודדויות יומיומיות. הורים שמעוניינים לעשות סדר בכל הבלגן, לארגן את התפקיד ההורי , לצמצם מאבקי כח , איומים ועונשים ובעיקר לשפר יחסים - כדאי להם , רצוי ומומלץ להגיע לכמה מפגשי הדרכת הורים.

ההדרכה מותאמת גם למשפחות מיוחדות: משפחות יחידניות, עצמאיות, גרושים, פרק ב , חד מיניים, הורות בהסדר ועוד.

איך ההדרכה יכולה לעזור?

בהדרכת ההורים אנו מדייקים את הקשיים איתם אתם מתמודדים ולומדים על מטרות הילדים. מאחורי כל התנהגות עומדת מטרה , גם אם היא אינה נראית לעין או מתיישבת עם ההגיון. לדוגמה, בן 5 יושב בסלון , אחותו הקטנה עוברת לידו והוא משום מקום נותן לה מכה. היא הלוא לא עשתה לו כלום. אז מה יכולה להיות המטרה מאחורי ההתנהגות הזו? אולי לגייס תגובה הורית, אולי לסמן טריטוריה? 

לצד דיוק הקושי אנו  בונים חזון הורי ומתאימים הדרכה לכל ילד ולכל משפחה . כל ילד שונה מאחיו ולכן הפעולה והתגובה ההורית צריכה להיות בהתאמה לילד הספציפי, לגילו וליכולותיו. לדוגמה , האם יש לצפות מכל הילדים בבית לעזור בארגון הבית או שרק הגדולים ״מסונג׳רים״? 

 בתום כל מפגש תקבלו  כלים יישומיים לשימוש בבית- איך להגיב, למי להגיב, מתי להגיב, מה המחירים והרווחים בכל תגובה. מה עושים כשעונש כבר לא עובד , כשהילדים אינם מקשיבים , מה אומרים לילד שלא מתלבש בבוקר או מסרב להיכנס למקלחת.

ההדרכה ההורית תעניק לכם  תחושה של ביטחון, תחושה שהסמכות ההורית ברורה לכם והתפקיד ההורי ידוע לכם. ההדרכה ההורית תאפשר לכם  לנהל את התגובות שלכם ולא להיות מופעלים מיום טוב של הילד או יום פחות טוב של הילד. תקבלו תחושה של סדר, אירגון ובהירות בכל ההתנהלות המשפחתית 

מה קורה בפגישות?

בפגישות אתם תשתפו בסיטואציות שחוזרות עליהן בחיי היומיום , נפרק את הסיטואציה, נבין איך פעלתם, מי הגיב? האם אחד ההורים? האם אחד מכם התחיל עם בסיטואציה והשני המשיך אותו? נבין איך מסתיימת סיטואציה כזו, האם בעונש? באיום, בהצפה רגשית? במהלך הפגישה תקבלו כלים בנוסח עשה ואל תעשה , תוך הבנת המטרה שלכם ותוך זיהוי מטרת הילד בהתנהגותו.

מה קורה בין הפגישות?

בין הפגישות תוכלו לכתוב לי בווטסאפ או במייל , סיטואציות ומקרים איתם התמודדתם. אני אקרא, אך אגיב לכל אלה בפגישה הבאה. לעיתים אשאל שאלות הבהרה עד לפגישה. אם יעלה צורך או אם נחשוב שהדבר נחוץ- נקיים שיחת זום או שיחת ועידה (בתשלום) 

איך זה עובד?

פגישה ראשונה בפגישה הראשונה אני לומדת את המשפחה, הקונסטלציה המשפחתית, אנו מגדירים ומדייקים מטרות , בונים תוכנית עבודה ראשונית שתשתנה בהתאם להתפתחות התהליך. מתאימים את תוכנית העבודה למבנה המשפחה ולצרכים הייחודיים לה. בתום הפגישה מקבלים הדרכה ראשונית שמטרתה  לבחון את התגובות השונות בבית בעקבות ההדרכה ודיוק ההדרכות להמשך 

פגישות המשך בפגישות הבאות  אנו מחדדים מטרות ולומדים את השינויים שכבר חלו במשפחה. שינוי התנהגותי מוביל לשינוי בכל המבנה המשפחתי. לדוגמה, הילד שרגיל לתגובה הורית מסויימת, עלול לשאול את עצמו- מה קרה להורים שלי, פעם סרבתי להכנס להתרחץ והם הכניסו אותי בכח, והיום הם מגיבים אחרת מתמיד.  אנו מדייקים את המטרות, מחדדים את ההדרכות , מתאימים אותן למצב הנוכחי וממשיכים קדימה אל עבר מטרת העל (לדוגמה, יחסים טובים ונעימים בבית) תוך הבנת ההתנהגויות השונות והקניית תכנים תיאורטיים.

 

משך כל פגישה : 60 דקות . 

 

תדירות בהתאם לצורך , לתקציב, להתקדמות התהליך למטרות ולדחיפות.  ישנם מקרים שמצריכים פגישה אחת או שתיים וישנם שמצריכים תהליך וליווי אחר. במסגרת הכאן ועכשיו התהליך הינו קצר מועד בשאיפה של עד 3 חודשים 

 

מקום  בקליניקה שלי בתל אביב ,שכונת רמת אביב , רחוב ברודצקי . קומת קרקע, יש נגישות לנכים ומוגבלי תנועה.

או במסגרת טיפול מרחוק – בטלפון או בזום  

חניה : בסמוך לקליניקה, ברחוב ובמגרשי החניה הפתוחים לציבור (כחול לבן)

מחיר  רוית 410 שח כולל מע"מ לפגישה, גל 350 ש"ח כולל מע"מ

אמצעי תשלום : אשראי, שיק, מזומן או העברה בנקאית

bottom of page