top of page

ה״אני מאמין״ שלי 

רוית גוטמן

משפחה כאן ועכשיו

שמי רוית גוטמן, מדריכת הורים, סופרוויזרית, מדריכת אנשי מקצוע, מטפלת משפחתית וזוגית, עובדת עם הורים, סבים וסבתות, בוגרים, ילדים ומתבגרים. בנוסף, אני מלמדת  במדרשה למקצועות הטיפול וההנחיה במכון אדלר ומטפלת בשיטת ריקול הילינג ובשיטת התטא הילינג. - חיה את תחום הטיפול וההדרכה  באופן פורמלי משנת 2007 ובאופן בלתי פורמלי מאז היותי בת 12- הרגע הזה בו הבנתי כי כל אדם חייב לחיות במיצוי עצמי, בשלמות. וכל מה שכל אחד באשר הוא זקוק כדי להגיע לשלמות הוא אדם אחד שמאמין בו ורואה אותו הכי קרוב לעצמו. כדי שיהיה בידי לעזור למטופלים שלי להגיע למטרות שלהם - אני מאפשרת לעצמי לראות ולהרגיש. ביחד, אתם  ואני יוצרים חיבור מרפא ומצמיח. 

כדי לדעת / דור אלה גבע

אולי בסופו של דבר

היתי צריכה לטפל עשרים שנה

כדי לדעת

שמעולם לא היה אדם

זקוק לטיפול

אלא לאהבה

שמעולם לא היה אדם

צריך להשתנות

אלא להרפא

מעולם לא היה צריך

אדם דבר

מלבד עיני הרואות

את שלמותו

בפנים הסדק.

בבסיס עמוד השדרה המקצועי שלי עומדת התיאוריה האדלריאית. תיאוריה חברתית, חיובית הומניסטית. הרואה בכל אדם את היוצר של סיפור חייו, הכותב הבימאי והמאייר. התאוריה מתייחסת באופטימיות ובקבלה לטבע האנושי ומעמידה במרכז את הייחודיות שבכל אדם. תפיסת העולם מעודדת התייחסות מכבדת ללא שיפוטיות או ביקורתיות  ומתוך אמונה שבכל אדם טמון הפוטנציאל לצמיחה בריאה ויצירתיות.

 

את עמוד השדרה זה מחזק ויניקוט אשר האמין ביחסים.

 

על בסיס יחסים טובים נשיג שיתוף פעולה , תוך משפחתי ובינאישי.

כשם שלא תכנסו לרכב לנסיעה של ארבע שעות מבלי לרוקן שלפוחית, מבלי לקחת צידה לדרך , משקפי שמש, ובגדים נוחים, כך גם אנו - תמיד נתחיל במערכת יחסים טובה וניצור התקשרות בין האדם לבין האני הפנימי שלו ומשם נצא לדרך. 

 

אודותיי:

תמיד חלמתי להיות אמא.  בגילאים הצעירים יותר, ממש בתקופת הגן וראשית בית הספר היסודי , היתה בי כמיהה לאימהות. היו שנים שזו היתה המטרה היחידה שלי.  הוועדות בראש שלי ,העלו שאלות ותמיהות לגבי המטרה הממוקדת הזו. אך גם כשכל אלה עשו כל כך הרבה רעשים פנימיים, המשכתי לחלום. בגיל 12  אולי אפילו 13 , הלכתי עם חברתי הטובה ביותר דאז , שירי שמה. חזרנו מבית הספר וכמידי יום ליוויתי אותה לתחנת האוטובוס. שירי שיתפה אותי שכשיהיה לה ילד היא תקרא לו מיכאל. אני שיתפתי אותה , שאני אהיה אמא ויהיה לי בית ספר להורים. אני זוכרת איך בעטתי באבן שעל שביל האפר . את המשך הדרך לתחנת האוטובוס העברנו בשתיקה. האבן הזו שהתגלגלה לה סימנה עבורי את המטרה. בגיל 23 וחצי הגשמתי את החלום הראשון , וסיון בכורתי הפכה אותי לאמא. צעירה, בלתי מנוסה , מבוהלת- האם ככה מרגישים כשמגשימים חלום?

תהיתי לעצמי לא פעם, איפה החיבור הזה שכל כך ציפיתי לו כל השנים. עברנו דרך, גם בתחום הזוגי וגם בתחום ההורי. היו בדרך הזו רגעים נפלאים , אך גם כאלה ממש לא פשוטים. בגיל 27 ילדתי את סתיו ואת זיו , בדיוק שנה לאחר מכן בגיל 28 חבקתי את אדר. אז הרגשתי שהחלום של האמהות שלם לי. עדיין מפנטזת מידי פעם על שניים נוספים - אך הגבות המתרוממות מכל עבר מזכירות לי , כי אפשר להוסיף חלומות חדשים ולשחרר חלומות שכבר הגשמנו ופשוט להנות מהם.

אני נשואה לגל. אני קוראת לו- מגשים החלומות שלי.

כיום סיון חיילת , סתיו בת 15 , זיו בן 15 ואדר בן 14. איתנו גרים תולי החתולה , קונץ החתול ומינושין הדג.

 

מיד אחרי הצבא ובמקביל לאימהות התחלתי את לימודי הפסיכולגיה. לאחר שסיימתי תואר ראשון, נרשמתי למסלול של הנחיית קבוצות הורים במכון אדלר. בתום המסלול גיוונתי עם לימודי תואר שני בלימודי משפחה ובסיומם למדתי טיפול זוגי ומשפחתי. לאחר שהתגלתה לי פיברומילאלגיה וטופלתי בהצלחה מרובה בשיטת מופלאה הנקראת תטא הילינג, החלטתי גם ללמוד את התחום הזה. בהמשך הוספתי לארגז הכלים שלי את הריקול הילינג.

 

אני מאושרת שהעבודה שלי היא גם התחביב שלי.         


 

הערכים והעקרונות שלי:

- כימיה וחיבור בין מטופל ומטפל הם הבסיס להצלחת התהליך.

- אין אדם נחוש שלא הצליח לעשות שינוי

- אף פעם לא מאוחר מידי לעשות שינוי

- הזיכרון הוא מוגבל, ההבנה היא אינסופית

  • כנות ויושרה מקצועית, אין דבר שאחשוב לעצמי או אשאיר לעצמי ולא אשתף אתכם

  • כאן ועכשיו, הטיפול מתקיים בהווה ולכן המיקוד הוא בהווה ובמטרות לעתיד

  • התאמת החליפה הטיפולית המדויקת לאדם/ למשפחה ולנקודת הזמן.

  • אני מאמינה בהתערבות לטווח זמן קצר. זה אומר  שברגע שאתם ביחד איתי מרגישים שהגעתם למטרות שלכם ויש לכם יכולת להמשיך ולנוע בדרך לבד, עם כל הכלים שלמדתם,  אפשר לרווח את המפגשים, לצמצם אותם או לעצור אותם.

הסיפור שלי

bottom of page